Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Tak jde čas

5.1. 2011
Byl nám schválen pes na krytí. Je to krásný a všestranný pes: Akim Katafygi z chov. stanice Greyluck.

8.1.2011
Karinka začala hárat, budeme čekat na nejvhodnější okamži krytí. Fenečka je v perfektní kondici, těšíme se, až přijde onen správný den a pojedem za Akimem do Brna.

18.1.2011
Byli jsme u veterinářky na stanovení nejlepšího termínu krytí. Velmi se to přiblížilo, do Brna pojedeme ve čtvrtek a potom v sobotu. Všichni se moc těšíme. Karince přejeme aby to dobře dopadlo.

20 + 22.1.2011
Byli jsme v Brně na krytí, ze začátku to bylo trochu s ostychem, ale při druhém krytí to byla naopak rychlovka. Výmaráčci do sebe byli doslava zamilovaní . Jakmile se k tomu dostanu, dodám foto a můžete se na ně podívat v sekci Galerie. Už teď se nemůžeme dočkat, jak dopadne za 25 dní ultrazvuk. Všichni přejeme Karince, aby to byl středně početný vrh a všechna štěnátka i nastávající maminka byla hlavně zdravá.

14.2. 2011
Celý netrpěliví jsme navečer byli na SONU. Nemohli jsme se dočkat, jestli Karinka bude mít poprvé nějaké ty ňufíky nebo ne. Paní doktorka nás chvíli napínala, sami jsme to na obrazovce opravdu nepoznali (podívejte do sekce galerie). Už jste taky napnutí ? Tak ňufíci budou!!! Pokud máte zájem o štěňátka, neváhejte a kontektujte mne!

25.2.2011
Karinka začala dostávat granule pro březí a kojící feny a náležitě se začla "spravovat". Pomalu si myslím, že nakrytím se z ní stal spíše Labrador než výmarák Snědla by nás i se židlí a nohou od stolu, pokud bychom ji nechali. Vše se snad dobře vyvíjí a nastávající maminka si to pomalu začíná uvědomovat i svým chováním. Je více ostražitá a rozhoduje se, zda je nutné se honit za zajícem příliš daleko, vždyť musí stačit, že ho vystavila a vypíchla.
Při ranních mrazech kolem -15°C by nejradši nešla udělat ranní potřeby, ale když už je venku, pak neví, kde co by ještě očmuchala....

15.3.2011
Budoucí mamince se to kvapem blíží, páníčkové se už nemohou dočkat šedostříbrných miminek. Postýlka a ostatní věci jsou již téměř všechny připraveny. Stavili jsme se pro jistotu pro poslední rady k veterinářce, také pro odčervení. Karinak má aktuálně rovných 38 kg. Zatím přibrala bez pár dek 8 kg. Paní doktorka nám říkala, že co 1 kg u takových to plemen, to zhruba 1 štěně. Máme se tedy na co těšit, hlavně aby byla všechna štěnda a hlavně maminka v pohodě a zdravá.

21.3.2011
Netrpělivě očekáváme, že se každným dnem narodí smečka šedivých šelmiček . Zatím je Karinka o něco nervóznější, ale to hlavní asi teprve přijde... čtvrtek je 63. dnem od krytí.

25.3.2011
Ze včerejška na dnešek v noci se nám narodila krásná šedivá smečka, na kterou jsme již netrpělivě čekali. Maminka byla moc moc statečná, i když to neměla vůbec lehké. První štěňátko se narodilo po 20 hod večer a byl to chlapeček a poslední se narodilo až před 3 hod ranní, také chlapeček. Chlapečci zcela převládli. Celkem jsou 4 na jednu krásnou slečnu.
Přejeme štěňátkům a mamince, aby byli hlavně zdraví a rostla jako z vody. Foto dodám v pondělí navečer.


26.3.2011
Dnes ráno nás postihla velmi smutná událost, přišli jsme o nejmladší štěňátko. Ze seznamu jmen jsme mu vybrali ARTY, takže toto jméno si nikdo z vás k našemu štěňátku již nevybere. Přejme si, ať je to jediná špatná zpráva a všechny následující budou už jen dobré. Arty si tu s námi moc nepobyl a přejeme si, aby se měl v nebíčku lépe jak u nás. ARTY byl jsi tu krátce, i přes to nám budeš moc chybět!!!

3.4.2011
Štěňátka rychle přibývají na váze, již mají kolem 1,3 kg. Za týden a pár dní je to pěkný pokrok :-) Ráno se postupně štěňátkům začala rozpojovat víčka a poprvé se podívala na tento svět.

10.4.2011
O víkendu již chlapáci a slečna překonali váhu 2 kg, tzn. dosáhli limitu naší kuchyňské váhy . Přestáváme tedy tento údaj evidovat. V neděli ráno jsme objevili první prořezané zoubky u všech štěňátek, navečer přibyly další. Karinko máš se naco těšit, už nebudou cecíky jen poškrábané, ale i pokousané. To je úděl, ale jsi skvělá mamina!

18.4.2011
Štěňátkům se daří, na důkaz toho si již krásně hrají, lumpačí a poznávají svět. Všechna začali okusovat, hlavně maminu. Zkoušejí, zda je to k jídlu nebo ne. Ta to zatím bere jako legraci, i když dá najevo, když to zabolí. Od víkendu jsme připravili nový "výběh" takže už mají pro svůj pohyb spousty místa. Jakmile mají prostor, velmi rychle pochopila, že se dá dělat potřeba mimo prostor na ležení a že je potom bivakování mnohem příjemnější. I nám to ušetřilo spousty úklidu, protože Karinka už přestává stíhat.

23.4.2011
Dnes jsme poprvé dostali na přikrmení dobré mléčko a nějaké ty piškůtky.  Dá se říci, že kdyby to nebylo morké, tak se po tom jen zaprášilo

24.4.2011
Bylo tak krásné počasí, že jsme všechna štěňátka vzali ven. Moc se jim tam líbilo. Všechno očuchávala a když jsem je vzali nazpět domů, tak se pokoušela vyškrábat z ohrádky a vrátit se ven.

5.5.2011
Již zde byli téměř všichni zájemci. Píši téměř neboť
jedna paní se nám ani po mnoha urgencích od cca 12.4. neozvala. Moc nás mrzí tento přístup, že ani nedala vědět, co je důvodem takového chování...
S ostatními to bylo moc přijemné setkání a myslím, že spokojená byla ne jenom štěňátka. Přesvědčili jsme se, že půjdou do dobrých rukou.
Na posledního Alfa se přijede podívat "náhradní" zájemce tento víkend. Už se moc těšíme.

14.5.2011
Paní, která si měla odvézt Alfíka se nám ozvala. Měla velmi vážné důvody, tak ji přejeme, aby se vše v dobré obrátilo.
Novým zájemcům se Alfík moc líbil, a i my si myslíme, že půjde do dobrých rukou.

Včera nás již opustila Almička, všem se nám trochu stýská, ale je věříme, že v novém domově bude spokojená a že bude mít dobrou péči. Ostatní draci už řádí a nemohou se dočkat, až půjdou do světa


20.5.2011
Abu odjíždí do nového domova. Přejeme mu, aby dělal své paničce radost, byl šikovný jako doposud a naučil se spousty novým věcem. Věříme, že to bude velmi všestranný a kvalitní
lovecky upotřebitelný pes.


21.5.2011
Alf odjíždí do nového domova. Na to, ajký to byl drak a že byl největší a nejsilnější se zcela zklidnil. Stal se zněj přemýšlivý pejsek. Aťr dělá novým majitelům radost a učí se stejně rychle jako u nás. Bude to dobrý přítel rodiny a řekl bych i dobrý ochránce.


22.5.2011
Dnes nás opouští poslední štěně Azzy. Těch 8 týdnů uteklo jako voda... Je nám teď trochu smutno, ale víme, že všechna štěnda šla do dobrých rukou, že o ně bude dobře pstaráno. Věříme, že všechna štěňátka mají dobré povahové rysy, velmi dobré exteriérové kvality a nezapřou se lovecké pudy Mějte se tam všichni krásně, ať je váš psí život plný lásky, stálé pracovní náplně a vy naoplátku dělejte svým páníčkům jenom radost. (Malinkaté lupmačení patří k životu ) Lovu a Výmarákům Zdar.

30.6.2011
Omluvám se za delší odmlku, ale mělo to důvod. 21.6. se nám narodil krásný a zdravý chlapeček, dostal jméno Matěj (tedy Matýsek). Před týdnem jsem ho přivítali doma. Karinka se projevila jako starostlivá teta a pečlivě kontroluje, jakmile začne plakat zda není něco nebo někdo zlý v okolí kočárku.

Během odmlky jsme dostali nějaké fotografie a informace našich štěňátkácj, ale rozhodně to není v množství, jak bychom si to představovali. Dokonce někteří se vůbec neozvali a to nás velmi, velmi mrzí... Fotečky jsem přidal do sekce Vrh A.

21.7.2011
Máme další informace a nějaké fotečky od majitelů (sekce Galerie vrh A). Abu alias Argi byl s rodinkou na dovolené u moře a Garp se učí poslušnosti a novým dovednostem. Přejem hodně zdaru v dalším snažení.

22.7.2011
Karinka začala hárat, Posunulo se nám to tedy pouze o cca 3 týdny. Od krytí uběhl půl rok. Karinka už má opět perfektní kondici, krásnou srst atd. Pokud se nám všem bude takto dařit, přemýšlíme, že bychom při příštím hárání opět kryli. Štěňátka by pak mohla být k odběru někdy v červnu příštího roku, to ale moc předbíháme.

3.9.2011
S Karinkou jsme byli na zahájení letošní lovecké sezony: Na čekané na kachny (tzv. večerním tahu) Karinka byla při dohledávce moc šikovná a z 17 střelených ks dohledala a správně aportovala 6 ks. Do nové lovecké sezonu všem zeleným kamarádům a jejich čtyřnohým přátelům LOVU ZDAR!


13.5.2012
Od dubna jsem s Karinkou oficiálně členy MS Nova a tak máme přidělený krásný kus revíru. Karinka přímo miluje šoulačku. Zatím jsem stříleli akorát na lišku, která však byla hluchá a klidně po ráně zaběhla do houštiny. Snad budeme mít příště více štěstí. Přidal jsem nějakou fotku s Matýskem.
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (962 | 32%)
Ne (971 | 33%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one